Jdi na obsah Jdi na menu

U17 na řece

9. 6. 2020

Hned v úvodu patří velký dík Markétě Černé, která nám vše na minutu naplánovala a zajistila. Jarda Černý nám trenérům zase dělal technický doprovod a v jeho velkém voze se našlo opravdu vše. Stoličkami k ohni počínaje a kávovarem konče. No a protože já umím již několik let zařídit počasí (kdyby jste někdo chtěl mít tímto směrem jistotu kvalitní dovolené, víkendu, nejsem vůbec drahý a za pobyt s Vámi pojedu po celém světě. Plavu, lyžuji, bruslím proto léto/zima žádný problém), tak jsme si vše v těchto deštivých dnech hlavně na vodě užili bez jediné kapky.

Snídaně a večeře byli v kempu, který jsme měli celý pro sebe. Oběd jsme si dali cestou a večer byl vždy ještě táborák s pořádnou grilovačkou. Zde jsme objevili obrovské přednosti Viktora Pařízka, který oheň dělal ze všeho co mu přišlo pod ruce, ohniště bylo vždy elegantně upravené a plameny dokonalé. Nakonec servíroval brambory vyhrabané ze žhavého popela a pro některé svěřence to byla jistě chutná premiéra.

Kluci měli i široké sportovní vyžití, kdy si zahráli nohejbal, pinčes, basket na jeden koš a fotbal. V tom se v pondělí po návratu z řeky konal turnaj čtveřic, který ovládl Kris společně se Smoldou, Vilďákem a Trávou. Jako jediní vyhráli všechny zápasy a Vilďák se stal dokonce střelcem turnaje. Všechny tyto akce doprovázelo několik reproduktoru (pro mě flašinetů), ze který se všude na našem kroku linula muzika, která měla "velkou kulturu slova a myšlenku". Ještě, že jsme za dva dny putování po řece a přilehlých jezech nepotkali jedinou loď, protože opravdový skauti  a vodáci odchovaní kytarou a cancákem by se divili co to slyší za rýmovačky...

Myslím si, že jsme si vše parádně užili, kluci zase ukázali, že nejsou žádné zhýčkané primadony, které nevejdou do podniku pokud nemá nejméně pět hvězdiček (kemp připomínal seriál Vyprávěj, kdy jeho představitelé žili tak v roce 1981) a u ohně krásně zavzpomínali na společné fotbalové zážitky z minulých let. Za mě je parta dobrá, myslím, že bere i nás trenéry a je mi moc líto, že se naše cesty pomalu rozcházejí!!!

Tento článek ještě dodatečně doplním o pár fotografií z našeho putování.